0 komentáře

Cesta z Palenque (Mex) do Flores (Gua) 18.října

V hostelu v Palenque nabízeli "tour package", kde jsme měli v 6:30 ráno vyjet a na Flores dorazit ve 14:30. Ráno nás nabral minivan a zhruba 3 hodiny nás vezl na hranice s Guatemalou (řeka). Tam nás vysadil, mexičtí pohraničníci nám orazili pasy s datem odjezdu, řidič vrazil pár pesos do ruky chlapíkovi na lodi a že ten prý zajistí zbytek. Lodička nás převezla převezla na druhou stranu, kde stál velice "publico" vyhlížející něcojakoautobus. Půl hodina čekání, kdy nás neustále obcházeli místní veksláci ať si vyměníme pesos za "kecaly" (quetzal - měna v Guatemale :). Chlapík z lodičky předal nějaké papírky řidiči autobusu a ten s námi pak vyrazil.

Přišel první šok - zapomeňte na asfalt, autobus tancoval po polňačce, na kterou by u nás vjelo tak možná horské kolo. Po hodině kodrcání jsme dojeli zpátky k řece :) Naštěstí to bylo o vesnici vedle, kde na nás čekal další turistiko minivan. Řidič se mi snažil vysvětlit proč nás sem neodvezla rovnou lodička (evidentně to tak mělo původně proběhnout), ale jediné co jsem porozuměl bylo "muy peligroso" (velice nebezpečné) - akorát nevím co přesně to mělo být. Následovala zastávka na místní celnici, kde jsme po zaplacení $5 dostali razítko do pasu a pak nás čekaly další 3 hodiny drncání po prašných cestách, až konečně nastal asfalt! Teď už zbývaly jen 2 hodiny do cíle - ostrov Flores. Naprosto neuvěřitelně jsme dorazili i relativně na čas (v Guatemale je o hodinu méně než v Mexiku).

Ostrov Flores leží na jezeře Peten Itzlá je spojený s městečkem Santa Elena krátkým mostem. Je to velice historicky zachované místo s dlážděnými uličkami, malými domečky a celkově má hezkou atmosféru. Ubytovali jsme se v hotelu Mirador Del Lago u kterého bylo malé molo na jezero a my se tak mohli hned po cestě jít spláchnout. Hotel sám o sobě byl mírně tragický, ale přežít se to dalo a my původně stejně počítali pouze s jednou nocí. Nakonec se nám ale ve Flores tak zalíbilo, že jsme zůstali o den déle.

(žádné komentáře zatím nebyly napsány)

Kde se právě nacházím

flag
Filipíny

nejnovější zápisky

nejnovější fotky

  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě

nejnovější komentáře

translate page