0 komentáře

Cozumel a ruiny Tulum 15.října

Cozumel je relativně malý ostrov kousek na východ od Playa del Carmen a Cancúnu. Je to také jedno z nejvíce turistických míst v Mexiku. Tomu odpovídají jak cenová hladina, tak i úroveň služeb. Každý den (mimo neděle) tu zastaví až 6 lodí včetně jedné z největších na světě (pobere přes 6 tisíc pasažérů). Vynásobeno to znamená, že se přes den dokáže osazenstvo ostrova rozrůst o hezkých 20tisíc turistů. A to nepočítám ty, co na ostrově bydlí, popřípadě zůstávají v některém z resortů přes záliv v Playa Del Carmen.

Naší hlavní náplní pobytu bylo potápění. Mimo to jsme v podstatě na nic dalšího neměli čas a ani síly :) Většínu večerů jsme vyrazili na večeři a drink s Juliem. Asi nejlepší byl bar Wet Wendys, kde měli naprosto luxusní zmrzlou margaritu a navíc porce jako pro slona. Po třech dnech jsme se ráno přesunuli zpět do Playa Del Carmen a zkusili si vyjednat pro Martu potápění v caverně a pro mě v jeskyni - to jsme nakonec odpískali a vyrazili autobusem do Tulum. Plán byl zkouknou ruiny, plácnout se na pláž a přežít do večera než pojede autobus do Palenque.

V Tulum na nádraží jsme nechali batohy, koupili lístek na večer na autobus a vyrazili na naše první ruiny - Tulum. Jsou tak 10 minut busem ven z města přímo na pobřeží. Velikostí nic moc, ale pláže kolem jsou luxusní. Celé jsme je měli proběhlé tak za 30 minut a vyrazili dál po pláži a hledali bar kam zapadnout. Do toho chvílema pršelo, takže i koupání v moři jsme museli přizpůsobit počasí. Mojito ale dělali luxusní - po třech už mi ani déšť nevadil :)

Večer jsme se vrátili taxíkem do města a nasedli na noční autobus do Palenque. Ojezd byl v půl deváté a do Palenque jsme měli dorazit před sedmou ráno. Trochu jsem se té cesty obával, ale ADO (firma co autobusy provozuje) tyhle noční spoje obsluhuje luxusním modelem, kde se dají sedadla sklopit skoro vodorovně, na nohy je dost místa i pro nás dlouhány a navíc nebylo plno, takže Martička vyexpandovala na sedadlo vedle a ještě se roztáhla přes uličku :) Do Palenque jsme dorazili na čas a docela příjemně odpočinutí.

(žádné komentáře zatím nebyly napsány)

Kde se právě nacházím

flag
Filipíny

nejnovější zápisky

nejnovější fotky

  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě
  • Přehrát album na místě

nejnovější komentáře

translate page